čtvrtek 24. září 2009

Má to 37 kláves a umí to lecos. Co je to?

Variant odpovědí by bylo asi hafo, ale v poslední době by spousta lidí bez rozmyslu vyštěklo Microkorg.
Po komerčně hodně úspěšný první verzi se dnes prodává komplet překopaná verze Microkorg XL. Kromě toho prodává Korg i svůj R3 nebo MicroX a Alesis svuj Micron. Novejma vejlupkama z týhle rodiny kompaktních krabic jsou 2 kousky od Korgu a překvapivě i Akai.

Korg microSAMPLER
je prakticky Casio SK1 na velký kůpě steroidů. Dokonce má i dokovací stanici pro iPOD a podle mě neuvěřitelně ohyzdnej design. Je jasný, že Korg bude zkoušet to, co u microKORGu a to prodat sampler i lidem, který by to nikdy ani nenapadlo.

Víc info a česká cena tady:
http://www.korg.com/microsampler
http://www.dj-obchod.eu/katalog/syntezatory-korg/korg-microsampler.html


Akai Miniak


je VA synth s vestaněným primitivnim sekvencerem (z manuálu vychází, že to nebude klasická MPC koncepce tracků, ale jenom paternů). Chlápci od Akaie si uvědomili, že hiphop už dávno neni to, co bejval a se samplama z jazzovejch desek si asi producent crunkovejch beatů nevystačí. Vypadá to, že portable studio MPC 500 plus Miniak by mohlo dobře fungovat. Zatím bohužel není jasný, jak synth zní, protože je krátce na trhu a málokdo se s ním setkal z očí do klapek. Samozřejmě debilní husí krk s mikrofónem k ničemu included.

Víc info a česká cena tady:
http://www.akaipro.com/miniak
http://www.dj-obchod.eu/katalog/syntezatory-akai/akai-miniak.html

Podtrženo sečteno, těším se, až se i v Čechách budou prodávat za ekvivalent street price v US (přibližně 500 $). S bazarovou cenou tak za rok okolo 6000 Kč to určitě bude fajn příležitost, jak přijít k zajímavejm kouskům do sbírky šrotu.

Žádné komentáře:

Okomentovat