čtvrtek 1. října 2009

Music on Sony PSP: Beaterator - první dojmy

Nedávno vyšlá aplikace pro Sony PSP pro seriózní hudební produkci od Rockstar už od počátku vzbuzovala lehce nedůvěru. To, že byla ohlášená asi tak dlouho jako Gran Tourismo, tomu taky neprospělo a když nakonec vyrukovali s ekluzivní spoluprácí s jedním z nejvíc provařených pop producentů Timbem, vypadalo to na slušnej průser. I přes první příšerný trailery s Timbovým synem a noname děckama se mohlo podle unikajících informací zdát, že půjde o celkem zajímavou věc.

Takže ve stručnosti. 8 stop. Každá stopa buď bicí, synth (3 oscilátory, filtr, 2 LFO) nebo loop. 2 nezávislý efekty na stopu + send do reverbu. Částečná automatizace. Možnost importovat wav zvuky. Možnost exportu v midi a wav. Milión nepotřebnejch loopů a předudělanejch songů pro burany. Možnost živýho pouštění loopů a záznam session do song módu.
A teď ta největší pecka: 22khz. Jo, prostě to běží na 22khz, takže zpátky do roku 88. Překvapivě to ale hraje celkem hezky. Výstup z PSP zní líp než render do wavu a rozhodně líp a čistěji než třeba Korg DS 10 na NDS.

No jak to hraje můžete posoudit na 3 stopách udělanejch asi za 10 minut. Přeřvaný je to lehce záměrně.
"Mícháno" na Koss Porta Pro.


Beaterator - Test Beat


Žádné komentáře:

Okomentovat